Prekių katalogas

Valérie Roubaud interviu apie ekologišką Terre d‘Oc kosmetiką žmogišku veidu

 • Marokui skirta kosmetikos linija su argano aliejumi

  Nuostabus tolimų kraštų aromatas ir egzotiškų gražuolių paslaptys, paslėptos etniniais raštais dekoruotuose indeliuose, panašiuose į kelionių suvenyrus, - taip atrodo Terre d‘Oc kosmetikos kolekcijos, sukurtos siekiant išpildyti svajonę apie geresnį pasaulį, natūralų grožį, abipusę meilę ir pagarbą. Praktiška estetinė ekologija - pagrindinis Prancūzijos kompanijos Terre d‘Oc, kurios aktyvia veikla siekiama apsaugoti aplinką ir žmogaus teises, uždavinys. Kompanijos kūrėja ir lyderė Valérie Roubaud vadovaujasi aiškiais asmeniniais ir profesiniais principais: kurti natūralios kosmetikos priemones, kurios turi būti veiksmingos ir kartu nešti emocinį užtaisą, be to, visada prisiminti, kad nebūna tikro rūpesčio savimi be pagalbos kitiems žmonėms. Smalsi prancūzė iš Provanso, ištikima Viduržemio jūros civilizacijos paveldui, kuria kosmetiką pažindama įvairių pasaulio tautų kultūrą, ieškodama efektyviausių augalinių ir mineralinių komponentų tose šalyse, kurių gamta dovanoja moterims grožį ir apsaugą nuo laiko ir aplinkos poveikio.

   

  Indonezietiška linija jautriai odai su kokosų aliejumi

  Tad mėgstamiausia Indonezijos princesių grožio priemonė - kokosų aliejus - tapo pagrindu jautrios odos priežiūros priemonėse, o sviestmedžio sviestas, nuo amžių apsaugantis Afrikos moterų odą ir plaukus nuo saulės, įeina į priemonių sausai odai sudėtį. Vertingi argano ir opuncijų aliejai gaminami besivystančiose šalyse įgyvendinant sąžiningos prekybos projektus, kurių daugelio steigėja buvo Terre d‘Oc kompanija. Kosmetikos priemonės su tokiu ekologiškai, etiškai ir kultūriškai turtingu turiniu pilamos į indelius iš perdirbto stiklo, o pakuotės gaminamos iš biologiškai skaidaus kukurūzų polilaktido (PLA), bioplastiko, sulankstyto origami gėlių principu, kad nereikėtų naudoti klijų ir atiduodant duoklę japonų menui. Šiandien specialiame interviu moteris.lt svetainės skaitytojoms ryškiausia Prancūzijos žmogaus teisių aktyvistė ir eko-verslininkė Valerie Roubaud pasakoja apie ekologišką kosmetiką su žmogišku veidu ir kaip kosmetikos kompanija gali ir turėtų būti ne tik aplinkai draugiška, bet ir humaniška, prisidėti prie visuomenės vystymosi, didžia dalimi paremto altruistinėmis vertybėmis.

   

  Kl.: Jūsų įmonės istorija prasidėjo nuo dėžučių su Provanso ochra ir pastelių piešimui gamybos, o po kelerių metų jūs sukūrėte namų aromatų kolekciją, vėliau ėmėtės arbatos ir organinės kosmetikos gamybos. Kas vienija visas šias Jūsų veiklos sritis?

  Valérie Roubaud, kompanijos įkūrėja ir lyder: Jos visos yra apjungtos mūsų mažosios tėvynės - Oksitanijos, kultūrinio ir istorinio regiono, kuris apima pietinę Prancūziją ir Provansą ir kur įsikūrusi mūsų įmonė. Terre d‘Oc pavadinimas reiškia „Oksitanijos Žemė“. Kurdami pirmuosius aromatus, nusprendėme patys susipažinti su pasaulio parfumerijos tradicijomis, remdamiesi prancūzišku kvepalų kūrimo menu, kurio ištakos - dar XVI amžiaus Provanse. Kuo daugiau mes sužinojome apie pasaulio tautų parfumeriją ir kosmetiką, tuo giliau įsisamoninome, kad paprastos paslapys kaip išlaikyti ir išsaugoti jaunystės grožį, perduodamos moterų iš kartos į kartą, iš motinos dukteriai - tikras natūralios kosmetikos lobynas. Nusprendėme paremti tas moteris, kurios pasidalino su mumis savo išmintimi, nes jos gyvena nepakeliamai sunkiomis ekonominėmis ir klimato sąlygomis, o mes galime padėti joms finansuodami sąžiningos prekybos augaliniais aliejais, reikalingais kuriant Terre d‘Oc kosmetiką, projektus.

  Kl.: Kai nusprendėte naudoti natūralius iš sąžiningos prekybos projektų gautus ingredientus, tokių tiekimo grandinių tiesiog nebuvo.

  Valérie Roubaud: Mes užėmėme aktyvią poziciją šiuo klausimu: nelaukti, kol kas nors padarys viską už mus. Jei matydavome, kad reikalingų mūsų sukurtai formulei komponentų iš sąžiningos prekybos projektų nėra kaip gauti, mes kartu su visuomeninėmis organizacijomis juos sukurdavome patys, savarankiškai užmegzdami tiesioginius ryšius su gamintojais, pavyzdžiui, moterų kooperatyvais. Tie projektai yra labai svarbūs ir ekonominiu, ir ekologijos požiūriu: pavyzdžiui, Maroke derliaus nuėmimas ir argano aliejaus gavyba suteikia užimtumą ir stabilias pajamas skurdžiai gyvenančioms moterims, o jų darbas gali išsaugoti nykstančius laukinius argano medžius, įtrauktus į į UNESCO gamtos paveldą. Vaisių rinkimo ir sviestmedžio sviesto spaudimo projektas Burkina Faso leidžia moterims parduoti ne žaliavą, o brangesnį galutinį produktą - aliejų, ties kurio apdorojimo metodų tobulinimu mes nuolat dirbame vietoje.

  Kl.: Didžioji dalis Jūsų kompanijos sukurtų ir palaikomų elokolgiškų produktų tiekimo grandinių yra Afrikoje, regionuose su sausu klimatu ir prastu dirvožemiu. Kodėl, net ir nesant gamybinės įrangos, Jūs sutelkiate savo pastangas į Afrikos projektus?

  Valérie Roubaud: Iš tiesų, būtent Afrikoje mes remiame moterų aliejaus gamybos kooperatyvus: sviestmedžio sviesto ir argano ir sezamo aliejaus Malyje, taip pat aliejaus iš figavaisių kaktusų Maroke. Visos šios medžiagos pasižymi puikiomis kosmetologinėmis savybėmis ir pritaikomos universaliai, ypač veiksmingos veido ir kūno odos priežiūroje. Aliejai gaminami naudojant paprastą techniką ir nesudėtingus instrumentus, derliaus nuėmimas vyksta rankiniu būdu. Terre d‘Oc ne tik perka moterų pagamintą aliejų už geriausią rinkos kainą, bet ir veda mokymus apie aukštos kokybės standartus, suteikia reikalingą įrangą ir medicininę priežiūrą. Dirbdami su sąžiningos prekybos projektais, gauname veiksmingą organinį aliejų mūsų kosmetikai, gerbdami į moterų darbą ir saugodami gamtą.

  Figavaisių opuncijų vaisiai

  Kl.: Maroke augantys argano medžiai ir kaktusai opuncijos („dygliuotosios kriaušės“) padeda kovoje su dirvožemio erozija ir dykumos plėtimusi. O koks yra iš jų išgaunamų aliejų poveikis odai? Teigiate, kad bendras šių aliejų naudojimas yra galingiausias anti-senėjimo ginklas jauninančioje kolekcijoje, skirtai Marokui?

  Valérie Roubaud: Šie aliejai papildo vienas kito poveikį, padeda patekti į odą antioksidantams, vitaminui E, omega-6 riebiosioms rūgštims ir retam augalų pasaulyje komponentui iš opuncijų delta-7-stigmasteroliui. Visi kartu jie padeda išvengti raukšlių atsiradimo ir minkština odą, atstato ląsteles, pagerina odos būklę visais atžvilgiais, įskaitant glotnumą, atsinaujinimą, maitinimą ir sveiką spindesį.

  Kl.: Terre d‘Oc kosmetikos linijos, paremtos Japonijos tradicijomis ir skirtos apsaugoti odą nuo streso miesto vietovėse, sudėtyje yra ir ypatinga medžiaga - kristalizuotas terminis vanduo. Papasakokite daugiau apie jo poveikį odai.

  Japoniška kosmetikos linija, centre - makiažo pagrindas su rudaisiais dumbliais

  Valérie Roubaud: Šioje kosmetikos linijoje naudojamas yunohana, kas išvertus iš japonų kalbos reiškia "šaltinio gėlės". Terminiame vandenyje kristalizuoti mineralai yra natūraliai turtingi oligoelementais (cinku, magniu, variu, geležimi) ir mineralais - kaliu, kalciu, germaniu, siliciu ir aliuminiu; Japonijoje jie laikomi puikiais pagalbininkais odos priežiūros priemonėse, stengiantis palaikyti jos sveikatą ir suteikti gražią lygią spalvą. Kitos sudedamosios dalys, pavyzdžiui, ryžių ir žaliosios arbatos ekstraktai, gaunamos iš sąžiningos prekybos projektų Vietname. Kitas svarbus Terre d‘Oc antistresinio tonalinio kremo komponentas - wakame rudadumbliai, kurie stiprina odos apsauginį barjerą, sumažinant jos jautrumą aplinkos poveikiui. Augalinė-mineralinė atspalvį bei matiškumą odai suteikiančio kremo-makiažo pagrindo sudėtis su itin vertingais komponentais leidžia kasdien turėti lygią ir sveiką odą, kas Japonijoje yra laikoma tikruoju grožiu.

  Kl.: Pradedant aromatų namams kolekcija ir baigiant visomis kosmetikos linijomis, jūs visada daug dėmesio skiriate nepaprastam kvapui. Kaip vyksta natūralių aromatų kūrimo procesas ir kas įkvepia Terre d‘Oc parfumerius: kosmetikos komponentai ar tos šalys, kurioje jie užauginti?

  Valérie Roubaud: Kaskart, kurdami naują kosmetikos liniją, mes dirbame su parfumeriais iš Graso miesto Provanse - pasaulyje garsaus savo parfumerijos pramone, vadinamo kvepalų sostine. Subtilūs visiškai natūralūs aromatai sukurti naudojant eterinius aliejus, izoliatus ir ekstraktus, gautus biotechnologijos metodais. Mūsų aromatines fantazijas įkvepia ir augalinė kosmetikos sudėtis, ir kvepai tos šalies, kuriai mes skiriame kolekciją, pavyzdžiui, Terre d‘Oc japoniškai kosmetikos linijai mes parinkome subtilų slyvų žiedų aromatą.

  Naujoji linija su sviestmedžio sviestu

  Kl.: Kokius komponentus panaudojote priemonėms, sukurtoms pagal Indijos moterų receptus?

  Valérie Roubaud: Kosmetikos linija su granatais yra šiuolaikiška Indijos nuotakų grožio ritualų odai tonizuoti ir atstatyti interpretacija. Čia panaudotas granatų aliejus, gautas iš sąžiningos prekybos projekto Himalajuose. Džaipure buvau pakviesta į nuostabaus grožio merginos, vardu Sorja, vestuves. Ji man atskleidė prabangių savo plaukų paslaptį: naktį prieš kiekvieną pilnatį ji sutepa plaukus mišiniu iš granatų, chna ir jazminų žiedų aliejų ir taip užmiega, supama pasakiško aromato. Atjauninantis ir atstatantis granatų aliejus, turtingas taninais ir flavonoidais - visos Indijos linijos kosmetikos ašis.

  Indijai dedikuota linija su granatų aliejumi

  Kl.: Prieš keletą metų pristatėte ir dekoratyvinės kosmetikos liniją.

  Valérie Roubaud: Dekoratyvinės kosmetikos produktai gimė sujungus du pasaulius - žemę ir jos turtus bei augalų pasaulį ir jo pigmentus. Tai visas makiažo priemonių spektras, siūlantis gražiausią natūralią ir saugią spalvų paletę. Kosmetikos sudėtyje esantys mineraliniai pigmentai suteikia nepaprastai vieningą, švelnų ir labai natūralų rezultatą. Visi šie produktai, praturtinti grynais aliejais, sviestais yra daugiau nei tiesiog makiažo priemonės, tai labai švelnūs efektyvūs priežiūros produktai, skirti veido grožio sustipprinimui.

  Kl.: Girdėti, kad Terre d‘Oc, lyderiaujanti Prancūzijos kosmetikos ir makiažo priemonių gamintoja, kuria nuostabaus skonio arbatas, šiek tiek keistoka. Teigiama, kad Terre d‘Oc arbatos kompozicijų kolekcija yra skirta pasaulio tautų svetingumui.

  Valérie Roubaud: Arbata yra giliai įsišaknijusi Terre d‘Oc sampratoje ir istorijoje. Aš keliauju aplink pasaulį, ieškodama ekologiškų komponentų, geriausių aktyvių veikliųjų medžiagų ir sąžiningos prekybos projektų, tarsi tautosaką renku informaciją apie senovines moterų grožio tradicijas ir paslaptis, padedančias išlaikyti jaunystę ir grožį. Visur - nuo Himalajų kalnų iki Maroko Atlanto krantų, nuo Vietnamo iki Burkina Fasso, vietos gyventojai, rodydami nuoširdų svetingumą, siūlė arbatos. Kadangi Terre d‘Oc laiko savo misija pasiūlyti geriausius savo atradimus iš viso pasaulio bei tėvynės Provanso, kitų šalių ritualus ir pamiltas sudėtines dalis įliejo į savo gaminius ir kruopščiai atrinktų, skaniausių, itin ekologiškų, rankomis rinktų arbatų rinkinį. Jos ne tik lepina gomurį, atpalaiduoja sielą, bet ir džiugina akį originaliomis ir subtiliomis pakuotėmis. Spalvingos metalinės dėžutės primins suvenyrus iš kelionių, magiškas vaikystės pasakas.

  Pabaigiai noriu pasakyti štai ką. Viso pasaulio žmonės nori apsaugoti planetą ir rūpintis savo sveikata, aplinkosaugos klausimai tampa vis svarbesni. Tačiau kalbant apie odos priežiūrą, vis dar yra manančių, kad organinė priežiūra yra „nuobodi“ ir ne tokia efektyvi nei įprastinė. Terre d‘Oc savo misija laiko įrodyti priešingai, tad kviečia išbandyti jos gaminius ir žada, kad Jums nebereikės rinktis tarp natūralumo ir efektyvumo.


  Labai ačiū už Jūsų laiką ir jūsų retą humanišką požiūris į kosmetiką! Sėkmės Jums naujų komponentų ir grožio receptų paieškose!

  Visos panaudotos medžiagos teisės priklauso Terre d‘Oc.


  Parengė Rūta Šantaraitė

   

  Terre d‘Oc priemonių ieškokite Juara parduotuvėse ir www.juara.lt.

 • Bendraukime

  PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ
  Ir gaukite 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui

  Prenumeruoti