Prekių katalogas

Kas yra serumas?

Vis dažniau parduotuvėse bei mados žurnalų puslapiuose matome naujos rūšies kosmetikos gaminius – serumus. Natūralios ir ekologiškos kosmetikos namuose „Juara“ iš klientų dažnai išgirstame klausimus: kas yra serumai, kuo jie skiriasi nuo kremo ir kaip juos naudoti? Mindaugo g. 11 II aukšte esančios parduotuvės konsultantė Kristina.

Stiprus veikimas ir lengva konsistencija

Žodis ,,serumas“ pažodžiui verčiamas kaip koncentratas. Serumo pagrindas – vanduo, lengvas gelis arba aliejus. Toks pagrindas leidžia įtraukti į sudėtį daugiau veikliųjų medžiagų, kurios gerai dera tarpusavyje ir sustiprina serumo veiksmingumą.

Serumas – unikalus bei modernus kosmetikos gaminys, kurį sudaro labai didelės koncentracijos biologiškai aktyvios medžiagos. Dėl mikroskopinio dydžio molekulių ir savitos struktūros serumas gali giliai prasiskverbti į odos sluoksnius. Serumai naudojami ne kaip savarankiška priemonė, juos naudoti reikia kartu su kitais kosmetikos preparatais.

Ši priemonė atėjo iš profesionalios kosmetologijos. Serumas – itin koncentruotas produktas, kurio sudėtyje yra daug daugiau biologiškai aktyvių medžiagų nei kremuose. Jo pagrindą sudaro specialios medžiagos (angl. enchanseriai), skatinantys odos pralaidumą bei suteikiantys prieigą į gilius odos sluoksnius. Didelės koncentracijos veikliosios sudedamosios dalys drėkina, atgaivina, stangrina, arba optimizuoja riebalinių liaukų veiklą, – priklausomai nuo to, kokiam tikslui konkretus serumas yra skirtas.

Serumai labai greitai absorbuojami, ant jų galima tepti kremą, ant šio – dekoratyvinę kosmetiką, ir visa tai užima visai nedaug laiko. Serumas paprastai yra brangesnis nei geras kremas, tai paaiškinama ypatinga jo struktūra, kuriai gauti naudojamos šiuolaikinės biotechnologijos. Dėl mikroskopinio dydžio serumo molekulių ši kosmetinė priemonė gali lengvai prasiskverbti į giliuosius odos sluoksnius. Kitaip tariant, serumas yra priemonė, kuri sustiprina ir papildo kremo veiksmus ir poveikį, nes yra tarsi naudingųjų medžiagų laidininkas.

Serumai būna įvairūs: su liftingo poveikiu, atgaivinantys, atjauninantys, drėkinantys, maitinantys, raminantys, veikiantys priešuždegimiškai. Nėra koncentrato visiems odos tipams. Pavyzdžiui, priemonė, kuria siekiama kovoti su sausa oda, sudėtyje turės kalogeno, elastino, grūdų ekstraktų; mažinanti uždegimą – pantenolio ir hamamelio; o kraujo apytakos suaktyvinimui specialistai naudoja koncentratus su kaštono ekstraktu. Paprastai serumai veikia lokaliai, todėl skirti intensyviai atskirų sričių odos priežiūrai – veido, kaklo, krūtinės, akių vokų. Vokų, paakių serumui keliami specialūs reikalavimai: specialūs konservantai ir bazės, tiksliai apskaičiuotos veikliųjų sudedamųjų dalių dozės. Jei pH lygis kituose serumuose svyruoja nuo 5 iki 6,5 pH, tai serume akių vokams turi būti neutralus – 7 (kaip mūsų ašarų pH.).

Serumai naudojami mažesnėmis dozėmis nei kremas. Siekiant perteikti odai visas maistingąsias medžiagas, užtenka tik kelių aktyviojo preparato lašų. Tai reiškia, kad serumas neatlieka kasdienės odos priežiūros funkcijos, tad kartu su juo reikia naudoti kremą. Serumas greitai absorbuojamas, palieka malonų pojūtį ant odos, nes lengva serumo tekstūra jos neapsunkina. Kremas sukuria apsauginį sluoksnį, kuris saugo ir serumą (nuo išgaravimo), ir odą (nuo diskomforto ir sausumo pojūčio). Be to, serumas ir kremas sustiprina vienas kito poveikį.

Geriausia serumą naudoti kursais, nes jis pasižymi fiziologiniu kumuliacijos efektu. Tai reiškia, kad jo poveikis kaupiasi. Kad oda gautų pakankamai reikalingų medžiagų ir „įjungtų“ savo gyvybinius išteklius, pakankama 2–4 savaičių kurso (priklausomai nuo problemos rimtumo, amžiaus ir kosmetikos kokybės). Poveikis paprastai trunka 2–3 mėnesius. Rekomenduojami 3–4 kursai per metus.

Serumus naudoti gali įvairaus amžiaus žmonės: su jaunatviniais spuogais kovojantys paaugliai (derinant kosmetiką su gydymu), jauno ir brandaus amžiaus moterys, norėdamos greitai suteikti odai švytėjimo, drėgmės ar elastingumo bei vyrai, siekdami nuraminti sudirgusią po skutimo odą.

Efektyvi odos priežiūra duoda pastebimų rezultatų. Koncentruotas serumas suteikia odai energijos, sugrąžina jai jaunystę ir sveiką spindesį. Serumų tekstūra lengva, sudėtyje nėra riebalų, jie greitai susigeria, todėl patogu naudoti.

Kaip pasirinkti serumą?

Tuo metu, kai tik atsirado serumai, jį pristatė kaip universalią priemonę, kuri ir drėkina, ir maitina, ir stangrina odą. Šiandien manoma, kad universalus serumas nėra pakankamai veiksmingas. Dėl šios priežasties specialistai rekomenduoja pasirinkti serumą, kuris efektyviai susidoroja su viena užduotimi – pavyzdžiui, drėkina odą ir prisotina ją vitaminais. Serumo pasirinkimas priklauso nuo odos būklės, sezono ir individualios veido odos priežiūros programos, kurios laikosi žmogus.

Norint išgauti didžiausią serumo efektą, reikia pasirinkti tokio pat poveikio kremą, pavyzdžiui, stabilizuojantis serumas ir kremas nuo raukšlių, bet galite naudoti ir drėkinamąjį ar maitinamąjį kremą, taip pat juos kaitalioti.
Dėl reikiamo intensyvesnio poveikio brandesnei odai rekomenduojama pasirinkti stipriai veikiantį serumą prieš senėjimą.

Sausai odai su smulkių raukšlelių tinkleliu idealiai tiks stabilizuojantis serumas. Tai stangrinanti priemonė, aktyviai maitinanti ląsteles ir atstatanti odos elastingumą. Serumas efektyviai kovoja su matomais odos senėjimo požymiais, tonizuoja ją, grąžina jaunystę ir grožį.

Žinoma, odos priežiūroje nederėtų pamiršti apie ypatingas sritis - odą aplink akis, kurios struktūra yra labai subtili ir jautri, ir reikalauja specialių priemonių. Serumas nuo raukšlių aplink akis - labai veiksminga regeneruojanti priemonė, kuri, pagerindama kraujo mikrocirkuliaciją vokų srityje, žymiai sumažina paburkimą ir tamsius ratilus. Serumas sukuria ploną apsauginę plėvelę, kuri užkerta kelią drėgmės praradimui ir apsaugo odą nuo UV spindulių (saulės, kompiuterio ar televizijos spinduliuotės).

Jei Jums sunku teisingai pasirinkti, bet jaučiate, kad odai reikia papildomų priemonių, pirmiausia dairykitės drėkinančio ir maitinančio serumo. Nenaudinga didinti tepamo veido kremo kiekį, nes oda negali jo absorbuoti, ir jis liks ant veido lipnios arba riebios plėvelės pavidalu. Drėkinantis serumas, tepamas po kremu ne tik padės pagerinti odos išvaizdą, bet ir leis pasiekti geriausią rezultatą.

  • Bendraukime

    PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ
    Ir gaukite 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui

    Prenumeruoti