Prekių katalogas

Kalbiname profesionalią kirpėją-modeliuotoją Sigitą BILINSKIENĘ, kad primintų, ką būtina žinoti norint, kad plaukų dažymas būtų sėkmingas.

Plaukų dažymas nėra toks paprastas procesas, kaip gali atrodyti. Gerai neįvertinus visų aplinkybių, galimas visiškai netikėtas rezultatas – tiek spalvos, tiek kokybės prasme.

Kaip išsirinkti kokybiškus dažus?

Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į kainą ir į gamintoją. Pirkite tik žinomų firmų dažus. Nors jų kaina didesnė, bet kokybė garantuota.

Jeigu norite stipriau pašviesinti plaukus, rinkitės dažus, kuriuose yra daugiau – 9–12 proc. – vandenilio peroksido. Dažant plaukus tamsesne spalva, pakanka 3–6 proc. vandenilio peroksido. Amoniakas sustiprina šviesinamąjį vandenilio peroksido poveikį. Jei norite, kad dažai kuo mažiau paveiktų plauko struktūrą, rinkitės tokius, kuriuose nėra amoniako arba jo yra nedaug.

Kartu su plaukų dažais pakuotėse neretai būna balzamo, kuris „uždaro“ nudažyto plauko išorinį sluoksnį ir taip jį saugo.

Plaukų dažų sudėtyje būna įvairių augalinių priedų, kurie atnaujina drėgmės pusiausvyrą plauko viduje bei maitina plaukus. Kita vertus, jei dažų sudėtyje tik augaliniai komponentai, dažai greičiau nusiplauna, o žilų plaukų jie gali ir nenudažyti.

Ką reikia žinoti, jei ruošiamės dažyti pačios?


Pirmiausia reikia atidžiai perskaityti dažų naudojimo instrukciją. Nereikėtų pačiai dažyti ilgų plaukų, nes tai gana sudėtinga ir reikalaujanti tam tikrų dažymo įgūdžių procedūra.

Dažniausiai dažomi sausi neplauti plaukai. Geriausia, kai galva neplauta 2–4 dienas. Tada natūralūs odos riebalai padeda dažams geriau įsigerti į plaukus ir prie šaknų.

Tačiau yra ir tokių dažų, kurie tepami ant švarių, išplautų ir rankšluosčiu nusausintų plaukų. Tada prieš dažymą plaukai išplaunami šampūnu ir užtepama maitinamoji kaukė ar balzamas.

Jau yra priemonė, kurią galima vartoti ir prieš, ir po plaukų dažymo. Tai plaukų porėtumo kompensatorius, kuris paruošia ir apsaugo plauką.

Optimaliausia plaukus dažyti vieną kartą per mėnesį.

Nereikėtų dažyti plaukų dienomis, kai sergate mėnesinėmis, nes tuomet dažai susigeria blogiau.

Kaip taisyklingai dažyti plaukus?

Dažus medine mentele porcelianiniame ar moliniame indelyje (tik ne metaliniame) reikia susimaišyti prieš pat dažymą.

Dažus tepkite specialiu plaukų dažymo šepetėliu: pirmiausia užtepkite ataugusius plaukus, vietas prie smilkinių, kaktos ir viršugalvio, vėliau dažus paskirstykite tolygiai po visus plaukus. Šukuokite retomis plastmasinėmis šukomis.

Jei plaukus dažote pirmą kartą, reiktų pasikviesti į pagalbą draugę.

Po dažymo neskubėkite plauti galvos – padarykite tai po 3–4 parų, tada ilgiau galėsite džiaugtis sodria plaukų spalva.

Nudažytus plaukus išplaukite drėkinamuoju šampūnu, jokiu būdu ne šampūnu riebiems plaukams. Jis sausina plaukus, dėl to jie praranda elastingumą ir žvilgesį.

Kaip apsaugoti nuo plaukų sudeginimo?

Pirmoji taisyklė: nelaikykite dažų ant plaukų ilgiau nei nurodyta!

Kirpykloje neleiskite dažyti plaukų nežinomos firmos dažais, dėl kurių kokybės nesate tikra.

Prieš dažant plaukus namuose reikėtų gerai išsiaiškinti, kokia bus plaukų spalva jais nudažius. Plaukai „nemėgsta“, kai spalva keičiama staigiai. Jei norite daug šviesesnės nei esama plaukų spalva, kaskart dažykite plaukus vis šviesesniu tonu. Dar geriau, jei kreipsitės į profesionalią kirpėją. Kirpykloje geriau dažyti ir žilus plaukus, jeigu norite rausvo ar vario atspalvio. Dažant namuose geriau rinktis tamsią natūralią spalvą.

Kalbėjosi Monika Danienė

"Sveikas žmogus" 2005 m. Nr. 9

  • Bendraukime

    PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ
    Ir gaukite 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui

    Prenumeruoti