Prekių katalogas

Eteriniai aliejai PIRTYJE

Pirtis yra turbūt tobuliausias grožio ir sveikatos šaltinis, kokį kada nors yra sugalvojęs žmogus. Pirtyje ne tik pašalinami toksinai ir odos nešvarumai. Pirtyje žmogus įgauna vidinę pusiausvyrą ir ramybę, išsprendžia kankinančias problemas. Pirtys kaip ir vonios nuo neatmenamų laikų susijusios su kvapų naudojimu. Eteriniai aliejai pirtyje dar labiau padidina jos naudą. Jie suteikia gerbūvio jausmą ir iškvėpina pirties patalpą. Įkvėpdami gaivų pušies, kedro, kipariso, eukalipto kvapą, jūs pasijuntate taip, tarsi būtumėte gryname ore, miške, kalnuose.

Citrusinių kvapai, citrinos, bergamotės, greipfruto, apelsino, mandarino arba nerolio jums suteikia jausmą, tarsi būtumėte Viduržemio jūros pakrantėje, žydinčiuose Alpių soduose ankstyvą pavasarį arba citrinmedžių plantacijose Sevilijoje ar Sicilijoje. Mirtos, mirtenių, lauro, bosvelijos kvapai pažadina vaizduotę dar kitokioms kelionėms.

KAIP NAUDOTI ETERINIUS ALIEJUS PIRTYJE?

Pats paprasčiausias būdas - sumaišyti eterinį aliejų su druska ir ją pašildyti ant įkaitusių akmenų arba tiesiog pastatyti karštoje vietoje kartais pamaišant, papilstant iš vieno indo į kitą. Druska ilgai išsaugos eterinio aliejaus kvapą. Be to, druską, sumaišytą su eteriniu aliejumi, visuomet galima panaudoti pirties procedūrose. Taip pat eteriniai aliejai plačiai naudojami medaus procedūrose, įvairiuose pilinguose ir masažuose po pirties. Taip pat galima įlašinti eterinio aliejaus į karšto vandens (neverdančio) vonelę ir pastatyti šiltoje vietoje, kad eterinis palaipsniui garuotų.

Pastaba: Nepilkite eterinių aliejų ant įkaitusių akmenų. Subtilios ir lakios eterinių aliejų molekulės bematant suirs, sudegs ir aliejaus poveikis bus labai trumpas. Sugadinsite brangų produktą ir nepasieksite norimo rezultato.

ETERINIAI ALIEJAI PATALPOSE

Kaip sukurti švarią aplinką?

Aromaterapija nėra skirta tik ligų gydymui. Ji mus realiai apsaugo nuo aplinkos teršalų, bakterijų ir virusų. Tai priemonė, kuri, užuot laukus kada kūnas ims rodyti ligos požymius, mums leidžia apsaugoti save bei savo artimuosius ir susikurti atsparumą ligoms.

Neklydo viduramžių ir renesanso alchemikai tvirtindami, kad gamtoje yra viskas, ko reikia žmogaus pilnaverčiam gyvenimui. Vienas iš tokių šaltinių – gausi aromatinių augalų grupė, iš kurių nuo žmonijos istorijos pradžios įvairiausiais būdais išgaunamos aromatinės substancijos.

Žinome, kad viešose vietose, stotyse, oro uostuose, viešbučiuose, restoranuose, mūsų pamėgtose kavinėse ir netgi poliklinikose bei ligoninėse, kur nuolat lankosi įvairūs žmonės visuomet yra daugiau mikroorganizmų ir ne visiems jiems mes turime imunitetą. Čia taip pat yra daugiau lakių cheminių elementų – tiek dezinfekcinių priemonių, tiek cigarečių dūmų. Todėl susiruošę į kelionę nepamirškime buteliuko su levandos ar bergamotės eteriniu aliejumi.

Eteriniai aliejai pasižymi plačiu veikimo spektru ir jūs ypatingai neapsiriksite, jei norėdami švarios aplinkos į aromatinę lempą ar tiesiog ant vatos ar servetėlės užlašinsite keletą savo mėgiamų kvapų ir kur nors padėsite, tačiau pagal klinikinius tyrimus geriausiai valo aplinką bei naikina blogus kvapus.

 • Citrinžolės eterinis aliejus, (taip pat padeda atsikratyti nepageidaujamų svečių, valo sunkią atmosferą, kurios priežastimi tapo nemalonūs žmonės, panaikina blogą aplinkos ir daiktų kvapą).
 • Arbatmedžio (mirtenės) eterinis aliejus, (nuo arbatmedžio aliejaus lengvai žūsta Auksinis stafilokokas ir kai kurios gram-neigiamos bakterijos. Nepaprastai geras jo antimikrobinis ir priešgrybelinis poveikis.)
 • Citrinos eterinis aliejus , (taip pat pagerina supratimą tarp tėvų ir vaikų, tarp sutuoktinių ir giminaičių. Sukuria jaukumo, patogumo, šilumos ir lengvumo energiją namuose.)
 • Eukaliptų eterinis aliejus , (eukaliptų yra apie 200 rūšių iš daugumos kurių distiliuojamas eterinis aliejus. Be mums labiausiai žinomo rutulinio eukalipto, dar plačiai naudojami spindulinis, citrinakvapis, smito eukaliptai, kurie gerai tinka vaikams, yra malonesnio, “minkštesnio” kvapo).
 • Cinamono eterinis aliejus (turi nepaprastai stiprių antibakterinių, antivirusinių, priešgrybelinių savybių. Ypač gerai naikina virtuvės kvapus.)
 • Čiobrelio eterinis aliejus (labai stiprus antivirusinis poveikis. Puiki profilaktinė priemonė rudens ir pavasario gripo epidemijų metu.)
 • Gvazdikėlių eterinis aliejus , (stipriausias natūralus antiseptikas – 1% tirpalo antiseptinis poveikis 4 kartus stipresnis už fenolio 1% tirpalą. Gvazdikėlių, apelsino ir cinamono et aliejų mišinys ne tik puikiai kvepia, bet l gera profilaktinė priemonė, ypač žiemą.)
 • Bergamotės eterinis aliejus (taip pat palengvina santykius ir tarpusavio supratimą tarp įsimylėjėlių, padeda išvengti dirbtinių konfliktų.)
 • Greipfruto eterinis aliejus (tai pat labai “saulėtas” aliejus, puikus antidepresantas, neturintis migdančio poveikio ir aktyvinantis žmogaus mentalinę veiklą.)
 • Levandos eterinis aliejus , (taip pat jis saugo ir nuo neprašytų svečių.)
 • Mirtos eterinis aliejus , (taip pat padeda atsikratyti rūkymo įpročio.)
 • Pelargonijos eterinis aliejus , (taip pat šiuolaikiniais tyrimais patvirtinta, kad pelargonijos žiedai surenka nuodingas medžiagas, radionukleidus, gerai naikina mikrobus. Jos kvapas atbaido vabzdžius.)
 • Kadagio eterinis aliejus , (taip pat ištikus ūmiai dvasinei krizei, šokui, isterijai, išgąsčiui (gerai tinka vaikams) pakanka pora lašų kadagio et aliejaus užlašinti ant delnų, patrinti ir pauostyti.)
 • Pušies eterinis aliejus , (taip pat stiprus antiseptikas, naudojamas gydyti kvėpavimo takų infekcijoms.)
 • Rozmarino eterinis aliejus , (taip pat jį daugelį šimtmečių žmonės degino norėdami apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų ir oro gryninimui ligonių kambariuose. Jis buvo pagrindinė profilaktinė priemonė maro metu.)
 • Rožės medžio eterinis aliejus , (taip pat sukuria apsauginį barjerą. Jis apsaugo nuo svetimos energetikos poveikio ir padeda išlaikyti švarią ir gerai apsaugotą individualią energetinę erdvę.)


Šiuos eterinius aliejus maišydami įvairiais variantais galite sukurti sau patinkantį kvapą ir visuomet turėti švarią aplinką.

PATALPŲ AROMATIZAVIMO PRINCIPAI

Eteriniais aliejais kvepianti aplinka mums patvirtina, kad mes įkvepiame švarų orą, kad jame esančios gyvybinės augalo jėgos mus saugo ir sustiprina.

Kai jūs kvėpinate savo namus, butą ar savo darbo erdvę eteriniu aliejumi, jūs sukuriate olfaktorinę (kavpo) dekoraciją, tam tikrą kvapo dizainą, savo erdvei suteikiate individualumą ir unikalumą. Daugelyje romanų, ne tik Prusto, aprašoma kaip kvapai grąžina prisiminimus.

Paprasčiausias patalpų kvėpinimo būdas yra naudoti garintuvą, kurio dydis priklauso nuo patalpos dydžio. Garintuvuose naudojama 6-12 lašų grynų eterinių aliejų mišinio arba 10-20 ml vandeninio mišinio (priklausomai nuo patalpos dydžio). Garintuvai gali būti elektriniai arba žvakiniai. Žvakiniai garintuvai sudaryti iš 2-jų dalių – vietos arbatinei žvakutei ir indo vandeniui su eteriniais aliejais. Indas turi būti kruopščiai išplaunamas prieš kiekvieną naudojimą. Į garintuvą pirmiausia įpilama vandens, uždegama žvakė, ir tik tada įlašinama aliejų. Eterinis aliejus susimaišo ir palengva garuoja šylant vandeniui. Kvapai sklinda ore ir sukuria nepakartojamą gerovės pojūtį.

Garinant stebėkite, kad vandens visada būtų pakankamai (kad aliejai nepradėtų svilti). Vanduo turi šilti, bet neužvirti, todėl naudokite garintuvą su storu dugnu.

Pastaba: elektrinis garintuvas pagamina nesuskaičiuojamą kiekį eterinio aliejaus dalelių, kurios sklaidosi ore, ne tik iškvėpindamos erdvę, bet suardo tabako, virtuvės kvapus daug veiksmingiau, nei dezodorantai ir oro gaivikliai, kurie savo kvapu tik paslepia blogą kvapą tam kartui. Lašiukai su eteriniu aliejumi tokie smulkučiai, kad jie ilgai išlieka ore.

Taigi, jūs kvėpuojate kvepiančiu kambario oru ir tuo pačiu palaikote kambaryje švarų orą, kuriame nuolat suardomi mikrobai ir žalingi mikroorganizmai. Garinimo laikas priklauso nuo jūsų poreikių, tačiau tai reikalauja šiek tiek jūsų dėmesio, kad išvengtumėte per didelės eterinio aliejaus koncentracijos ore.

 

Daugiau eterinių aliejų rasite čia https://www.juara.lt/

 • Bendraukime

  PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ
  Ir gaukite 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui

  Prenumeruoti