Prekių katalogas

Daugumos žmonių kojų priežiūra apsiriboja pėdų plovimu ir nagų karpymu. Pėdų oda nuolat atsinaujina, taigi po plovimo būtina nuolat pašalinti seną ir nebegyvą pėdų odos sluoksnį - tokiu būdu sumažinsime nuospaudų ir pūslių pavojų. Susikaupusi tarpupirščiuose negyvų odos ląstelių masė - puiki terpė daugintis mikroorganizmams, nes čia šilta, drėgna nuo prakaito. Tai sukelia papildomų problemų - nemalonų kvapą, niežulį. Pėdas plaukime drungnu vandeniu, su muilu ar dušo žele ne trumpiau nei 2-3 minutes, pašalinkime negyvas ląsteles kempine, kojų dilde, pemzos gabalėliu. Jei leisime susidaryti suragėjusiam sluoksniui, tada lengviau atsiras nuospaudos, įtrūkimai, kuriuose kaupsis mikroorganizmai, taip sukeldami odos uždegimą.

Nuospaudos ir sukietėjimai dažniausiai susidaro ant kulno, pirštų pagalvėlių. Jų formavimuisi turi įtakos bato trynimas, eisena ar pėdos forma. Būtina pasinaudoti minkštais kempinės įklotais skaudamoms vietoms pridengti (jų galima įsigyti vaistinėse), jei nuospaudos tampa itin skausmingos - būtina kreiptis į gydytoją, dažnai chirurginiu būdu padedantį atsikratyti šios problemos.

Kojų odą reikia tinkamai prižiūrėti, naudoti tinkamas kosmetikos priemones. Po pėdų plovimo, odą būtų naudinga patepti maitinamuoju kremu (ypač sulaukus 40 metų, kai intensyviau ima ragėti kulnai, sustorėja padų oda), ar bent augaliniu aliejumi. Jei oda stipriai suragėja, vaistinėse galima nusipirkti specialių kremų, turinčių keratolitinį poveikį, bet geriau, jei specialias priemones parinks dermatologas, taip galėsite išvengti nepageidaujamo jo poveikio.

Kosmetinių priemonių yra daug ir įvairių - pradedant specialiomis antibakterinėmis želė, skystu muilu, losjonais ir baigiant kremais, kurie padeda sumažinti nuovargį ir įtampos jausmą kojose. Perkant kosmetikos priemones, perskaitykite naudojimo instrukciją, cheminę sudėtį, nes galbūt esate alergiškas kuriam nors iš komponentų, atkreipkite dėmesį į galiojimo laiką.

Prakaitavimui mažinti galima naudoti įvairius dezodorantus, antiperspirantus ir kremus, bet būtina laikytis tam tikrų saugumo taisyklių - negalima kartu naudoti kremų ir dezodorantų, nes gali išryškėti cheminės reakcijos, pažeidžiančios paviršinį odos sluoksnį. Kremai ir dezodorantai, turintys talko, gali užkimšti odos poras ir sukelti uždegimą. Bet kokiu atveju būtina pabandyti kosmetinę priemonę ant vidinio dilbio paviršiaus - ja patepus odos lopinėlį. Jei po 10-15 min. išryškėja paraudimas, esate jautrus kokiam nors sudėtiniam priemonės komponentui, todėl privalote jos atsisakyti.

Dauguma kosmetinių priemonių, skirtų kojų priežiūrai, pasižymi priešmikrobiniu, priešgrybeliniu poveikiu. Veiklioji medžiaga turi būti nurodyta anotacijoje. Bet kokiu atveju, įtarę grybelinį kojų susirgimą, kreipkitės į dermatologą, nes kai grybelis pažeis kojų nagus, bus kur kas daugiau problemų.

Atidžiai prižiūrėkime nagus. Sveiki nagai yra lankstūs ir blizga. Nagus būtina kirpti taisyklingai - nenutrumpinkite per daug, neiškarpykite kampų, nes į atsiradusią laisvą vietą nagas linkęs įaugti. Jei nago spalva pakito, ar jis pradėjo augti netaisyklingai, kreipkitės į dermatologą - gali būti, kad jūs užsikrėtėte grybeliu, kuris su laiku pažeis visus nagus ir kojų odą, todėl nedelskite. Nagų įaugimas gali būti gydomas ir chirurginiu būdu.

Šaltinis: KTU, KMU

 

  • Bendraukime

    PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ
    Ir gaukite 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui

    Prenumeruoti