Prekių katalogas

Mitai apie plaukus seni kaip ir pati žmonija. Plaukų skleidžiami signalai visais laikais kėlė savus idealus: išsidraikiusios laukinės plaukų sruogos nuo seno buvo aistringumo išraiška, tuo tarpu kuklios moteriškės savo plaukus paslėpdavo. Gražūs plaukai – kiekvieno ir kiekvienos svajonė. Nenuostabu, nes jie– erotikos ir grožio atspindys. Plaukai nusako dvasinę būseną ir socialinę padėtį; jie išduoda kiekvieno žmogaus asmenybę ir charakterį.

Nuo mūsų nepriklauso, ar plaukai tankūs, lygūs ar garbanoi, kadangi tai įgimta. Tačiau tai, ar mūsų plaukai sveikai ir gražiai atrodo, - mūsų pačių rankose: viskas priklauso nuo to, kaip juos prižiūrėsime ir saugosime nuo kenksmingo poveikio.

Plaukų plovimas. Viskas prasideda būtent nuo plaukų plovimo. Jeigu naudosime tinkamą šampūną, plaukai žvilgės. Klaidingai pasirinktas šampūnas plaukus išdžiovins, nes jie gaus nepakankamai naudingų medžiagų. Taigi šampūną reikėtų rinktis pagal plaukų ar galvos odos būklę.

Taisyklingas plovimas. Plauti plaukus gali tiek kartų kiek reikia – netgi kasdien. Prieš muilinant plaukai turi būti šlapi. Niekada nepilk šampūno ant plaukų tiesiai iš buteliuko, o patrink jo truputį tarp delnų ir jais perbrauk per plaukus. Žemyn tekančios putos ir vanduo pasieks ir išplaus netgi ilgų plaukų galiukus. Jeigu plaukai plaunami kasdien, užtenka juos išmuilinti vieną kartą. Plaudama plaukus jokiu būdu jų netempk ir nepešk. Svarbu yra gerai išplauti šampūną, kol plaukaiims šiugždėti. Išplautų plaukų niekada netrink iki sausumo, o tik švelniai nuspausk švariu rankšluoščiu.

Skalavimo priemonės. Jos labai svarbios prižiūrint pažeistus ar problemiškus plaukus. Netgi sveikus plaukus reikėtų saugoti nuo kenksmingo aplinkos poveikio. Perplovus plaukus tam skirta priemone, jie padengiami apsauginiu sluoksniu, tampa atsparesni ir lengviau išsišukuoja. Po kiekvieno plovimo reikėtų išskalauti plaukus specialiomis priemonėmis. Tačiau jas reikėtų tepti tik ant plaukų, o ne ant galvos.šiek tiek skalavimo medžiagos patrink tarp delnų ir švelniai perbrauk per plaukų galiukus.

Putų balzamas. Tai ideali priemonė, skirta naudoti po plovimo. Jis saugo plaukus intensyviau nei skalavimo priemonės, bet silpniau nei gydomosios medžiagos. Jis suteikia plaukams blizgesio, švelnumo, jie lengvai šukuojasi, tačiaujį reikėtų naudoti saikingai, kitaip šukuosena subliūkš.

Gydomosios priemonės. Jeigu plaukus dažote, darote cheminį šukavimą, šiurkščiai šukuojate šepečiu, jie šiaušiasi, o išorinis sluoksnis tampa netolygus. Kokybiškos priemonės plaukams gydyti suardytą plaukų struktūrą gali atkurti.

Plaukų tipai

Normalūs plaukai – šis tipas pasitaiko gana retai. Jie blizga, yra švelnūs, elastingi iki pat galiukų. Jie per daug nesiriebaluoja ir neatrodo sustingę. Tačiau, norint išvengti neigiamo aplinkos poveikio, ir normalius plaukus reikianuolat prižiūrėti.

Tinkama priežiūra. Siūlome švelnų šampūną. Po kiekvieno plovimo reikėtų išskalauti tam skirta priemone, kuri sustiprina išorinę plauko odelę. Patartina kas keturias savaites atlikti drėgmės suteikiančią gydymo procedūrą.

Ploni plaukai - jei plaukai ploni, dar nereiškia, kad jų yra mažiau. Plono plauko skersmuo yra apie 0,05 mm mazesnis nei normalus. Ploniems plaukams trūsta tvirtumo ir purumo.

Tinkama priežiūra. Tobulas kirpimas yra pagrindinė plaukų formos ir sėkmingos šukuosenos sąlyga. Idealiai tinka trumpas kirpimas arba griežta pažo šukuosena, kai maksimalus plaukų ilgis – iki smakro. Putos ir plaukų lakas ploniems plaukams suteikia standumo, o drėkinamosios priemonės juos suminkština. Plauti patartina švelniais šampūnais.

Naudingas patarimas. Užpilkite saują džiovintų persikų lapų ¼ litro karšto vandens, leiskite atvėsti, nupilkite, o nuoviru išskalaukite plaukus.

Besiriebaluojantys, pleiskanojantys plaukai – kai byra pleiskanos arba plaukai greitai riebaluojasi, tai jau nebe plaukų, o galvos odos problema. Jeigu taip yra, vadinasi, odos riebalinės liaukos išskiria per daug riebalų. Plaukai nepasisavina riebalų pertekliaus ir atrodo riebūs, sulipę. Dažnai pasitaiko, kad riebaluojantis plaukams atsianda ir pleiskanų, kadangi riebalinis sluoksnis – puiki dirva įvairioms grybelinėms bakterijoms augti. Šiaip jos nekenksmingos, bet gali sukelti alerginę odos reakciją. Suragėjusios dalelytės išstumiamos iš galvos odos – ima „snigti“.

Tinkama priežiūra. Gausiai besiriebaluojančius plaukus plauk tiek kartų, kiek reikia, bet juos prižiūrėdamas neperlenk lazdos. Specialiuose šampūnuose yra medžiagų, stabdančių riebalų susidarymą ir plaukai mažiau riebaluojasi. Šampūnu negalima trinti galvos odos, nes riebalinių ląstelių veikla dėl to gali dar labiau suaktyvėti. Jeigu turi pleiskanų, naudok specialų šampūną nuo pleiskanų. Jeigu jis nepadeda, pasikonsultuok su savo odos gydytoju.

Naudingas patarimas. Užpilk saują džiovintų dilgėlių ¼ litro obuolių acto. Palaikyk 15 minučių, nukošk, o nuovirą naudok plaukams skalauti.

Sausi plaukai ir suskilinėję galiukai - plaukai kieti, sulipę, netekę blizgesio. Jie atrodo sustingę, elektrinasi, glemba. Priežastys įvairios: per karštas džiovinimas fenu, netinkamas šukavimas šukomis ar šepečiu, dažnas plovimas blogai pasirinktu produktu, kalkių kupinas vanduo, cheminis šukavimas, kenksmingos oro sąlygos, nepakankama odos ląatelių funkcija

Tinkama priežiūra. Svarbu nuolat naudoti gydomąsias, plaukų tipą atitinkančias primones ir skalavimo skysčius. Juose yra priežiūrai skirtų medžiagų, kurios įsigeria į pažeistą žievinį sluoknį ir sustiprina odelę. Nenaudok aštrių šepečių ar šukų.

Ilgi, atsišerpetoję plaukai – juo plaukai ilgesni, juo labiau juos veikia kenksmingos aplinkos sąlygos. Bėgant laikui jos silpnina plaukus, jie plonėja ir lūžinėja. Dėl to jų galiukai atsišerpetoja, keičia spalvą.

Tinkama priežiūra. Patartina naudoti tokius priežiūrai skirtus produktus, kurie stiprina plauko odelę, pvz. plaukų galiukams skirtus lašus. Išblukusių plaukų spalvą galima atnaujinti, nuplaunamais, natūralią plaukų spalvą atitinkančiais dažais.

Naudingas patarimas. Jeigu plaukai skilinėja, naudok tik iš natūralaus pluošto pagamintus šepečius. Puikiai plaukus saugo raginės arba medinės šukos.

  • Bendraukime

    PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ
    Ir gaukite 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui

    Prenumeruoti