Prekių katalogas

Dar senovės Egipte molis dėl antibakterinių, priešgrybelinių bei konservuojančių savybių buvo naudojamas detoksikacijai ir mumifikacijai. Tarp vieno ryškiausių Egipto faraonų, Ramzio II-ojo, kapavietėje rastų artefaktų buvo ir gydymui bei virškinimui gerinti skirto molio produktų. Kinijos, Lotynų Amerikos civilizacijos molį naudojo kasdien ir žinojo, kad jame nesidaugina bakterijos, jis sugeria toksinus, kvapus ir dujas. Molis naudojamas ne tik kosmetikoje, bet ir medicinoje: juo gelbėdavosi apsinuodijimo atveju, per epidemijas, nuo raumenų skausmų, odos ligų, vartodami ne tik išoriškai, bet ir į vidų. Nuostabios molio savybės - valomosios, antiseptinės, stimuliuojančios ir priešuždegiminės - patraukė ne tik gydytojų, bet ir paprastų žmonių dėmesį.

Mūsų parduotuvių lentynose taip pat pasirodo vis daugiau ir daugiau įvairių spalvų kosmetinio molio. Molis būna baltas, raudonas, geltonas, žalias, pilkas ir mėlynas. Kiekviena rūšis turi unikalių savybių, ir priklausomai nuo jų, naudojama kosmetikoje ar medicinoje - kaip daugelio kosmetikos produktų pagrindas, taip pat grynas - kaukėms, įvyniojimams, kompresams.

Labiausiai paplitę yra žalias, mėlynas ir baltasis molis.

Žaliasis molisŽaliasis molis yra pati vertingiausia molio rūšis, vertinama dėl priešuždegiminių ir absorbcinių savybių. Žalias molis padeda atstatyti drėgmę, minkština, valo odą. Jis sutraukia poras, gerina riebalinių liaukų veiklą, skatina regeneraciją, gerina kraujotaką, taip padėdamas odai efektyviau įsisavinti naudingasias medžiagas. Taip pat žaliasis molis stangrina odą, sušvelnina ir išlygina raukšles. Be to, jis dar ir gerina medžiagų apykaitą ir turi antibakterinių savybių, naudojamas gilaus valymo odos kaukėms ir gydomiesiems kompresams, taip pat plaukų ir galvos odos ligoms gydyti, netgi kovai su seborėja.

Žaliasis molis gali būti naudojamas į vidų, kaip toksinus valantis produktas ir kaip viso organizmo tonikas.

Tiems, kas nori išvalyti toksinus iš virškinamojo trakto, gydytojai rekomenduoja tarp maitinimų gerti molio vandenį - 1 arbatinis šaukštelis aktyvuoto žalio molio išmaišoma stiklinėje švaraus vandens, palaukiama 5 min. ir išgeriama be nuosėdų. Rekomenduojama gerti iš ryto prieš valgį, arbatą ar kavą. Galima naudoti nuolat, po mėnesio darant dviejų savaičių pertrauką.

Geriamasis molis padeda palaikyti gerą virškinimą, išvalyti ir sureguliuoti žarnyno veiklą, švelniai pašalinti toksinus, sustiprinti imuninę sistemą ir pagerinti bendrą sveikatos būklę ir pajėgumą.

Mėlynajame molyje gausu mums reikalingų mineralinių druskų ir mikroelementų: silicio, fosforo, geležies, azoto ir t.t. Jis pasižymi puikiu priešuždegiminiu poveikiu. Taip pat mėlynasis molis valo ir dezinfekuoja odą, suaktyvina kraujotaką ir stiprina ląstelių medžiagų apykaitos procesus, jis naudojamas liaudies medicinoje kaip veiksminga priemonė kovai su plaukų slinkimu.

Naudingąsias baltojo molio savybes žinojo dar Hipokratas - jis jas aprašė IV a. pr. m.e. Baltasis molis geriausiai tinka plonai ir suvytusiai odai atgaivinti.

Raudonas, geltonas ir pilkas - retos molio rūšys. Jos retai parduodamos grynos formos - dažniausiai įeina į jau paruoštų kaukių sudėtį.

Platinti bei kitaip publikuoti nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!



  • Bendraukime

    PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ
    Ir gaukite 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui

    Prenumeruoti