Prekių katalogas

Grožis be kompromisų
Ar pirkdami kremą patikrinate, iš kokių komponentų jis sudarytas? Pasidomite veikliųjų medžiagų koncentracija? Ar jums svarbu, kad oda gautų tik tai, kas jai išties naudinga ir veiksminga? Ar renkatės prekės ženklus pagal jų išpažįstamas vertybes, patirtį, reputaciją?

Savo pačių labui negalime būti pasyvūs vartotojai ir lengvabūdiškai tikėti reklama. Rinkdamiesi odos priežiūros priemones renkamės ir jų poveikį savo grožiui bei sveikatai. Apie tai kalbėjomės su Prancūzijos kompanijos „Novexpert“, kuriai Lietuvoje atstovauja „Juara“, pasiuntine Zineb Ben Bella. Chemijos inžinierė pristatė naujausias šio unikalaus (tikrai unikalaus!) prekės ženklo linijas jautriai bei aknės kamuojamai odai ir atsakė į aktualius klausimus, susijusius su kosmetikos naudojimu.

Jautrią odą turintiems nelengva rasti kosmetikos produktų, kurie tiktų ir padėtų efektyviai tvarkytis su šia problema. Kuo grįstas „Novexpert“ linijos priemonių, skirtų tokiai odai, poveikis?

Visi „Novexpert“ produktai neturi alergizuojančių medžiagų, todėl juos gerai toleruoja jautri oda. Tačiau kartais ji būna tokia dirgli ir alergiška, kad jai netinka niekas. Be to, žmonių, besiskundžiančių odos jautrumu nepaliaujamai daugėja Europoje, Azijoje, kituose kraštuose. Odos jautrumo nereikėtų suprasti tik kaip odos dirglumo ar alergiškumo. Odos dirglumas ir polinkis į alergiją gali būti pirmieji odos jautrumo požymiai. Jie gali praeiti, deja, jautrumas lieka visam gyvenimui. Tam, kad galėtume tokiai odai sėkmingai pagelbėti, turime suprasti jautrumo atsiradimo priežastis. Pirmos dvi priežastys – dėl žalingos aplinkos įtakos ir šiuolaikinio gyvenimo būdo (sausumo patalpose, saulės, kelionių lėktuvu, kondicionierių, teršalų, netinkamo odos valymo, netinkamos kosmetikos naudojimo...) susilpnėja, pakinta natūralūs apsauginiai odos skydai: tai – hidrolipidinis barjeras ir gerųjų bakterijų (probiotikų) pusiausvyra. Tada oda tampa neatspari alergenams, infekcijos ir imuninė sistema priversta nuolat su jais kovoti. Odos raudonavimas, audinių tinimas – tos kovos požymiai. Trečia priežastis – glaudūs odos ir smegenų ryšiai: odoje yra daugiau kaip 600000 nervinių jutiklių, susijusių su smegenimis. Kai kurių žmonių jie perdėtai jautrūs, todėl mažiausias dirginimas sukelia reakciją smegenyse ir odoje.

Magnio linijos produktais siekėme daryti įtaką odos jautrumą provokuojantiems veiksniams. Pirmas tikslas buvo padėti jautriai odai sustiprinti, atkurti savo apsauginius skydus. Hidrolipidinį barjerą, kurį sudaro vanduo ir riebalai, atkuria linijos priemonėse esantys antioksidantai, drėkinamosios ir maitinamosios medžiagos. Dar jose yra prebiotikų, kurie – maistas gerosioms bakterijoms, ir probiotikų, t. y. pačių gerųjų bakterijų. Šis derinys padeda odai palaikyti natūraliai ant jos ir joje esančių gerųjų bakterijų pusiausvyrą. Pasikartosiu, kad gerųjų bakterijų pusiausvyra – dar vienas labai svarbus odos skydas nuo žalingo išorinio poveikio. Ir, aišku, būtina raminti jautrią odą, kuri specifiškai, daug audringiau nei normali oda reaguoja į tą patį dirgiklį, pavyzdžiui, įžnybimą. Iš jos smegenys tokiu atveju gaus kur kas stipresnį signalą. Užtepus magnio linijos produktų, jautrios odos reakcija į dirgiklius tampa panaši į normalios odos.

Netikėta, kad kita nauja „Novexpert“ linija skirta ir vyresnėms moterims. Paprastai aknė siejama su paauglyste ir ankstyva jaunyste...

„Novexpert“ mokslininkai padarė didžiulį darbą prieš kurdami šią liniją. Jie išstudijavo 550 mokslinių publikaciju apie akne ir išgrynino jos priežastis. Jų išvada tokia: aknės atvejų daugėja visame pasaulyje ir nauja tai, kad ja vis dažniau skundžiasi tų amžiaus kategorijų atstovai, kurie anksčiau šios problemos nepatirdavo. Pirmiausia turiu galvoje dešimtmetes–dvylikametes mergaites ir dvidešimtmetes–penkiasdešimtmetes moteris. Pastaroji grupė nuo aknės kenčia kone dvigubai dažniau nei vyrai. Jau nekyla abejonių, kad aknę provokuoja ir vidiniai, ir išoriniai veiksniai. Vidiniai – hormonų disbalansas. Tarp išorinių faktorių, kaip liudija naujausi moksliniai tyrimai, svarbų vaidmenį vaidina maistas. Jei žmogaus valgiaraštyje mažai augalinio maisto, žuvies, dominuoja saldūs produktai, miltai, pienas ir jo produktai, organizme spartėja augimo faktoriaus, panašaus į insuliną, gamyba. Ši medžiaga provokuoja aknę. Trumpai tariant, jei moteris, turinti aknę, neatsisakys dviejų maisto produktų, kurie ypač ją paaštrina – cukraus ir pieno, nepadės geriausi kremai. Kitas dalykas, kurį svarbu kontroliuoti – stresas, nes tarp jo ir aknės taip pat egzistuoja tiesioginės sąsajos. (Kaip jau minėjau, smegenis ir odą sieja labai glaudus ryšys.) Ir kosmetika gali paskatinti aknę! Pavyzdžiui, moteris, kurios oda riebi ir linkusi į aknę, mėgina sumažinti riebumą nuolat naudodamas agresyvius prausiklius. Oda tai interpretuoja savaip – pradeda išskirti daugiau riebalų, kurie kartu su suragėjusiomis ląstelėmis kemša poras. Kitas variantas – moteris naudoja per daug kosmetikos priemonių, jas sluoksniuoja. Dėl to kemšasi poros ir sudaroma palanki terpė bakterijoms daugintis.

„Novexpert“ sukūrė liniją „Trio–Zinc“, kurios priemonės sukomponuotos veikti tai, apie ką kalbėjau – hormonų disbalanso, streso, netinkamų mitybos ir kosmetikos naudojimo įpročių sukeliamus padarinius. Noriu dar kartą akcentuoti: kadangi žmogus – visuma, kurioje viskas labai glaudžiai susiję, jo savijauta priklauso ne tik nuo pagalbos iš išorės, bet ir nuo paties valios, noro ir pastangų sau padėti. Tikrai neverta ieškoti stebuklingų vaistų. Bet apribojus cukraus ir pieno vartojimą (dar geriau – visai jų atsisakius) „Trio–Zinc“ poveikis pasijus. Dar vienas šių priemonių privalumas – jos padeda greičiau gyti dėl aknės atsirandantiems randams, mažina pigmentines dėmes, raudonį, švelnina odą. „Trio–Zinc“ naudojant kasdien jau po dviejų mėnesių pasimato akivaizdus pagerėjimas. Maža to, šios priemonės pasižymi anti-aging poveikiu. Vyresnėms moterims norisi naudoti produktus ne tik nuo aknės, bet ir raukšlių, todėl jos rizikuoja savo odai duoti per daug kosmetikos. „Trio–Zinc“ priemonės sumanytos kaip produktų sluoksniavimo, kuris skatina aknę, alternatyva. Taigi linijos priemones galima pavadinti „du viename“. Atkreipiu jūsų dėmesį ir į tai, kad ši kosmetika tinkama nėščioms ir maitinančioms moterims, kurias, būna, užpuola aknė. Joje nėra komponentų, pavojingų augančiam vaisiui ir kūdikiui. Ir dar vienas dalykas – pagal veikliosios medžiagos cinko koncentraciją „Novexpert“ linija „Trio–Zinc“ neturi lygių tarp Europos prekės ženklų.

Šiandien sunku būtų įsivaizduoti gyvenimą be kosmetikos priemonių. Bet jų tokia daugybė... Kokiais kriterijais jūs, chemijos inžinierė, vadovaujatės rinkdamasi odos puoselėjimo produktus, padedančius stabdyti amžinius pokyčius?

Man reikia kuo daugiau informacijos apie tai, kuo tepsiu odą, t. y. visada aiškinuosi, kokia kremo sudėtis. Be to, man reikalingi matomi rezultatai. Jei po poros trejeto mėnesių pokyčių nepastebiu, kokia prasmė tokius produktus naudoti? Svarbu ir mokslinis bei cheminis produktų sudėties bei poveikio pagrįstumas. Aš visada teikiu pirmenybę tiems produktams, kurie, pirma, visiškai natūralios sudėties, antra, neturi alergizuojančių komponentų.
Išties, kosmetikos pasiūla milžiniška, bet odos priežiūros priemonių, kurios atitiktų mano reikalavimus, Prancūzijoje labai mažai. Kadangi esu chemikė, o mano specializacija – odos priežiūra, puikiai žinau, kas slypi už kremų ingredientų sąrašo. „Novexpert“ šiuo atžvilgiu – unikali išimtis. Turiu galvoje, kad šio prekės ženklo priemonės natūralios ne 96 ar 98, bet visu 100 procentų! Ir būtent tuo jis skiriasi nuo kitų prekių ženklų. Be to, „Novexpert“ puikiai toleruoja jautri, sausa, normali, mišri, riebi oda. Trečias dalykas, kuris man imponuoja, – „Novexpert“ priemonių veikliosios medžiagos. Tai – hialurono rūgštis, vitaminas C, omega nesočiosios riebalų rūgštys, kolagenas, melaninas, magnis, cinkas. Nuo jų, natūraliai esančių žmogaus kūne, labai priklauso odos būklė. O apie išorinį šių medžiagų poveikį odai kosmetikos kūrėjai jau turi prikaupę daug informacijos, klinikinių tyrimų duomenų. To negaliu pasakyti apie naujus kosmetikos ingredientus. Jų naudojimas susijęs su rizika, nes šiandien niekas tikrai nežino, kokie procesai vyks juos akumuliavusiame kūne ateity. Svarbu ir tai, kad hialurono rūgštis, vitaminas C ir kitos mano paminėtos medžiagos „Novexpert“ ingredientų sąraše užima pirmas pozicijas, o tai rodo, kad oda išties patirs jų poveikį.
Mano akyse kosmetikos, kuriai gaminti naudojamos patentuotos medžiagos ir technologijos, vertė išauga. „Novexpert“ patentavo iš dumblių ekstrakto ir cukraus sudarytą „Novaxyline“ kompleksą – biologiškai suyrantį ir tinkamą visų tipų odai, net itin jautriai. Jis beveik 70 procentų mažina ląstelių oksidaciją, kuri – viena iš pagrindinių odos senėjimo priežasčių. Ir jis aktyvina geną sirtuiną, mokslo pripažintą kaip saugantį odą nuo senėjimo. Dėl „Novaxyline“ ląstelių gyvavimo trukmė pailgėja apie 20 procentų, t. y. vidutiniškai 11 metų. Šio komplekso, kuris įvertintas keliolika apdovanojimų, yra beveik visuose „Novexpert“ produktuose. Kitas dalykas, kurį patentavo kompanija „Novexpert“ – technologija, įgalinanti kurti kosmetiką, be konservantų galiojančią trejus metus.
Štai kodėl savo odą puoselėju būtent šios kompanijos produktais. Ir štai kodėl joje dirbu. Man priimtina „Novexpert“ koncepcija, tikiu ja.


Mums, eiliniams kosmetikos vartotojams, verta turėti galvoje, kad rinkoje pilna kosmetikos gamintojų, kurie manipuliuoja efektyvių ingredientų pavadinimais? Griebiasi gudrybių, kad įbruktų mums mintį, jog jų prekės – natūralios, nors taip nėra?

Tikrai taip. Tarkim, ant žaliais lapeliais dekoruoto kremo indelio didelėmis raidėmis parašyta: „Su hialurono rūgštimi“. Tačiau ingredientų sąrašas rodo, kad kremo sudėty dominuoja nenatūralios medžiagos, kad reklamuojama hialurono rūgštis – ne sąrašo priekyje, bet kažkur apie vidurį (tai reiškia, kad jos poveikis odai bus minimalus). Prancūzijoje daug žmonių, tarp jų ir aš, turi telefono programėlę, kuri labai greitai, tiesiog prie lentynos, padeda įvertinti kosmetikos priemonių sudėtį, palanki ji odai ar nepalanki. Tokios programėlės labai palengvina pasirinkimą.

Pravartu žinoti ir dar vieną dalyką: kosmetikos priemonės įtaka odai priklausys ir nuo joje esančių veikliųjų medžiagų parametrų. Pavyzdžiui, hialurono rūgšties molekulių dydis lemia ir jos poveikį. Didelės molekulės neprasiskverbia giliau, pasklinda ant odos paviršiaus ir pritraukia drėgmės tik čia. Dėl to hialurono rūgšties linijos serumą „Novexpert“ mokslininkai pagamino su 4 dydžių hialurono rūgšties molekulėmis – kad būtų užtikrintas maksimalus šios medžiagos poveikis odai. Vitaminas C – labai nestabili medžiaga, bet „Novexpert“ laboratorijoje buvo sukurtas nepaprastai patvarus vitamino C kompleksas. Jo yra vitamino C linijos serume – jį atidarius vitaminas išlieka veiksmingas keletą mėnesių. Abu serumai pasižymi ir nepaprastai didele koncentracija: „Serum Booster With Hyaluronic Acid“ yra 450 miligramų grynos (1,6 procentų) hialurono rūgšties ir šis kiekis prilygsta 20 injekcijų koncentracijai; „Booster With Vitamin C“ stabilizuoto vitamino C koncentracija siekia net 25 procentus ir tai – didžiausia koncentracija pasaulyje. Negaliu nepaminėti ir omega nesočiųjų riebalų rūgščių linijos serumo „Booster Serum With 5 Omegas“, kuris turi ne vieno tipo omega rūgšties, bet visų penkių, todėl jo poveikis gerokai stipresnis ir įvairiapusiškesnis. Visa tai ir unikalu, ir išties veiksminga.

„Novexpert“ kolekcijoje yra dar dvi linijos, kurių priemonių kokybę patikrino laikas, – „Pro-Collagen“ ir „Pro–Melanin“. „Pro-Collagen“ veikiamos odos ląstelės tampa atsparesnės oksidaciniam stresui ir gyvybingesnės. Joje taip pat suaktyvinamos kamieninės ląstelės, kurių apsaugą užtikrina „Novaxyline“ kompleksas kartu su augaliniu pagrindu sukurta amino rūgštimi.
„Pro-Melanin“ linijos produktų paskirtis – akimirksniu pagerinti odos spalvą (tai padaro mineraliniai pigmentai), suteikti jai skaistumo, stimuliuoti natūralaus melanino gamybą.

Hialurono rūgštis užtikrina odos drėkinimą, stimuliuoja ląstelių, tarp jų ir kamieninių, dauginimąsi. Kai šios rūgšties netrūksta, oda atrodo putlesnė, stangresnė ir gyvybingesnė. Vitaminas C pasižymi labai stipriomis antioksidacinėmis savybėmis, stimuliuoja kolageno sintezę, padeda mažinti odos hiperpigmentaciją ir akivaizdžiai didina skaistumą. Ir omega nesočios riebalų rūgštys absoliučiai reikalingos odai: jei šių stinga, silpsta jos apsauginis barjeras, oda sausėja, tampa mažiau atspari išorės poveikiams.

Teigiate, kad kūnas akumuliuoja kosmetikos priemonių ingredientus?

Statistika tokia: vidutiniškai moterys naudoja 16 odos ir plaukų puoselėjimo, makiažo bei higienos produktų kasdien. Turbūt nemanote, kad kiekviename iš jų tėra po vieną komponentą? Jų produkte gali būti 20, 30 ir dar daugiau. Kiek jų prasiskverbs pro apsauginį odos barjerą į kūną, labai priklauso nuo molekulių dydžio. Tirdami kosmetikos priemonėse naudojamų ingredientų skvarbumą jų radome gilesniuose odos sluoksniuose dermoje ir hipodermoje, plaukuose, taip pat kraujyje, šlapime, žindyvių piene. Ši žinia – ir gera, ir bloga. Jei kosmetikos ingredientai, kuriems priskiriamas anti-aging poveikis, prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius, kur prasideda ir vyksta esminiai su senėjimu susiję procesai, tai rodo, kad šie ingredientai išties veikia odą. Tačiau ten radome ir konservantų, aliuminio, UV spindulių filtrų...

Neteigiu, kad jų ten yra tik dėl kosmetikos. Maistas, namai, gatvė taip pat parūpina mums įvairių medžiagų. Tačiau šiandien niekas negali nuneigti, kad kosmetika teršia žmogaus organizmą. Tiesą sakant, mūsų kūnai daug labiau užteršti nei mūsų planeta... Nuo 2013-jų Europos reguliavimo institucijos ragina kosmetikos gamintojus prisiimti atsakomybę ir peržiūrėti savo gaminių sudėtį. Jei moteris kasdien naudoja 16 kosmetikos ir higienos produktų, kuriuose – kelios dešimtys ingredientų, kas gali pasakyti, kaip jie tarpusavy sąveikauja? Esu chemikė ir žinau, kad reakcijos gali būti labai įvairios. Štai kodėl „Novexpert“ naudoja tik natūralius komponentus. Mes bent jau žinome, kad jie suirs ir pasišalins iš kūno. Specialus eksperimentas tai patvirtino.

Ar tiesa, kad „Novexpert“ atsirado iš nusivylimo?

Taip! Šiuo prekės ženklu pažymėtos odos priežiūros priemonės gimė vienos didžiausių Prancūzijos laboratorijų pagrindu. Ten ilgai buvo kuriamos formulės įvairioms kosmetikos ir farmacijos kompanijoms. Laboratorijos komandą sudarė mokslininkai ir gydytojai, kurie turėjo sukaupę labai daug informacijos apie tai, kokios kosmetikos priemonės odai ir apskritai žmogaus organizmui pačios naudingiausios. Jų išvada šiandien nenustebintų, bet daugiau kaip prieš 10 metų ji skambėjo revoliucingai: „Naudingiausios – odos puoselėjimo priemonės, kurių poveikį užtikrintų ne gamtoje neegzistuojantys cheminiai komponentai, bet natūralios ir saugios medžiagos. Jos gali būti nepaprastai veiksmingos“. Tačiau anuomet žalia idėja nesulaukė kosmetikos gamintojų susidomėjimo. Todėl ilgametis laboratorijos vadovas Cyrille Telinge ir jo bendraminčiai pasiryžo patys padaryti tai, kuo tikėjo, įrodyti, kad kosmetikos industrijos atstovai mąsto trumparegiškai. Taip gimė „Novexpert“ – viena iš kompanijų–vizionierių, sukėlusių milžinišką natūralios kosmetikos bangą. „Novexpert“ šūkis: „Grožis be kompromisų!“

  • Bendraukime

    PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ
    Ir gaukite 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui

    Prenumeruoti