Prekių katalogas

Paakių oda - negailestinga „išdavikė“: atskleidžia ne tik emocijų, nuovargio, nemigos, bet ir senėjimo žymes. Ką reikia žinoti apie kosmetikos priemones, kad paakių oda būtų be priekaištų?

Paakių oda labai plona. Ji kenčia nuo daugybės įvairiausių dirgiklių. Be to, akys labai greitai reaguoja į nuovargį. Jo pasekmė - išryškėję juosvi ratilai ir maišeliai po akimis. Paakių priežiūros kosmetinių priemonių paskirtis dvejopa:

 1. padeda apsaugoti paakių odos sritį;
 2. sumažina ir panaikina išryškėjusius paakių odos kosmetinius defektus.

Paakių odos struktūra kitokia negu viso veido odos — ji beveik tris kartus plonesnė. Todėl veido odai skirtų kremų negalima naudoti paakių sričiai.

Jeigu palygintumėme veido ir paakių odai skirtų kremų sudėtį, pamatytumėme, kad paakių sričiai skirti kremai yra daug lengvesnės konsistencijos, didesnės koncentracijos, neriebūs.

Kas gali atsitikti, jeigu veido odai skirtu riebiu kremu sistemingai bus tepama paakių oda? Ji nebepajėgs “kvėpuoti”! Dėl to paakiai ištins, paburks.

Jei paakiai tinsta

Jeigu paakiai linkę tinti, reikėtų rinktis labai lengvos konsistencijos gelį, kuris skatina kraujotaką ir gerina limfos nutekėjimą. Jeigu paakiai linkę tinti itin dažnai, reikėtų ieškoti priežasties ir kreiptis į gydytoją. Beje, paakiai gali būti linkę tinti ir dėl paveldimumo.

Priemonės sausai ir linkusiai raukšlėtis paakių odai

Šio tipo paakių odai pirmiausiai reikia kremo, kuris ją pamaitintų, mažintų raukšles. Vien gelio neužtenka. Pvz., jeigu smulkiomis raukšlelėmis išmarginti paakiai labiau tinsta iš ryto, vakare juos rekomenduojama patepti lengvos konsistencijos geliu. Pabudus ryte patartina naudoti paakių kremą nuo raukšlių.

Hortus Fratris paakių gelis

Netinkamai prižiūrint paakių sritį, galima dar labiau paskatinti tinimą. Taip gali atsitikti tada, jei, pvz., vakare riebiu kremu patepsime paakius, kurie turi polinkį tinti rytais. Geriausia išeitis - pasitarti su kosmetologu.

Paakių kremą nuo raukšlių patariama naudoti ilgą laiką išryškėjus pirmiesiems pokyčiams (taip pat ir profilaktiškai).

Suglebusiai, raukšlėtai paakių odai skirtos kaukės ir maitinamosios paakių kapsulės.

 

Grožio centruose, kosmetikos salonuose yra taikomos specialios procedūros paakių priežiūrai.

Parduotuvėse galima įsigyti jau paruoštų kaukių, skirtų paakiams. Kaukę reikia mokėti pasirinkti (vienai moteriai galbūt reikalinga kaukė nuo raukšlių, kitai - šviesinamoji ir padedanti “pabėgti” nuo tamsių ratilų apie akis, trečiai - gaivinanti pavargusias akis ir stangrinanti suglebusią paakių odą). Norint išsirinkti tinkamą kaukę, prieš tai vertėtų apsilankyti pas kosmetologą ir su juo pasitarti dėl probleminės paakių odos tonizavimo, stangrinimo, drėkinimo, maitinimo ir kt.

Maitinamosios kapsulės. Jose esantis augalinių ekstraktų ir vitaminų derinys atkuria pavargusios odos tonusą. Be to, dėl kapsulių sudėtyje esančių veikliųjų augalinių ekstraktų medžiagų oda yra:

 • maitinama ir drėkinama;
 • saugoma nuo laisvųjų radikalų poveikio;
 • gaivinama (pašalinamas dienos nuovargis);
 • jauninama (sulėtinamas raukšlių susidarymo procesas).

Pavargusioms akims - raminamieji akių losjonai

Į šio tipo losjonų sudėtį įeina raminamieji ir paakių odos medžiagų apykaitą gerinantys augalų ekstraktai. Jie jautrią paakių odą greitai nuramina. Losjonu suvilgyti kompresai rekomenduojami pavargusioms, paraudusioms akims atgaivinti. Žmonės, kurių akis vargina nuolatinis darbas su kompiuteriu, jas galėtų sistemingai lepinti raminamuoju losjonu. Tai - puiki profilaktika pavargusioms akims.


Specialios makiažo nuvalymo priemonės

Veido makiažas visada prasideda nuo akių. Jo nuvalymas - taip pat. Labai svarbu kruopščiai vakare nuo blakstienų ir paakių srities nuvalyti makiažą. Būtina naudoti specialų, oftalmologų patikrintą makiažo valiklį. Specialus akių makiažo valiklis paprastai būna želė arba skysčio formos. Jis sukurtas labai jautriai odai prižiūrėti ir greitai bei švelniai pašalina net ir vandeniui atsparias makiažo priemones. Be to, švelniai drėkina paakių odą, suteikia jai malonios gaivos.

Jeigu kosmetiniu pieneliu, skirtu veido odai valyti, bus valomas akių makiažas, pasekmės iškart galbūt ir neišryškės. Tačiau taip elgiantis bet kuriuo momentu galima sudirginti akis. Jas ypač greitai galima pažeisti naudojant pienelį, skirtą mišriai ar riebiai odai prižiūrėti. Mat jis turi odą sausinančių sudedamųjų dalių. Taigi išvada vienareikšmiška: nuimant akių ir paakių srities makiažą būtina naudoti specialias kosmetikos priemones.

Ir dar. Neretai pasitaiko, kad moterys paakių kremą tepa labai arti akių. Reikia žinoti, kad tepant kremą palei akis, nuo voko krašto reikia palikti mažiausiai 0,5 cm. Jeigu kremas bus tepamas prie pat voko krašto, jis bemirksint gali patekti į akį.

Kremo nereikia imti labai daug. Labai svarbu kremą lengvai paskirstyti. Tai daryti reikėtų tik bevardžiu pirštu. Mat jame daug mažiau jėgos negu kituose pirštuose - tapšnojant oda neištampoma.

"Sveikas žmogus" 2004 m. Nr. 2

 • Bendraukime

  PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ
  Ir gaukite 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui

  Prenumeruoti