Prekių katalogas

Kiekviena moteris, neabejinga savo odos sveikatai ir grožiui, turėtų išmanyti, kuo savita kosmetinė priežiūra rudenį. Šiuo laikotarpiu priežiūros esmę sudaro du pagrindiniai momentai: 1) reikia tinkamai atgaivinti vasaros saulės išsekintą odą ir pašalinti atsiradusius defektus; 2) ne mažiau svarbu nuosekliai taikyti prevencinę kosmetinės priežiūros programą, kad ji patikimai paruoštų odą žvarbių orų sezonui.

Odos problemos rudenį

Nors su vasara jau seniai atsisveikinta, žalingą saulės poveikį oda dar jaučia ilgai (ypač jei įdegio buvo vaikomasi labai intensyviai arba nenaudojant specialių apsauginių kosmetinių preparatų nuo saulės).

Pleiskanojimas. Tai savotiška ir neišvengiama odos reakcija į saulės spindulius. Įdegį nulemiantys pigmentai ir epidermio raginis sluoksnis saugo odą nuo UV spindulių. Sustorėjęs raginis sluoksnis, kuris tarsi savotiškas skydas saugojo odą, turi pasišalinti, t.y. negyva odelė turi nupleiskanoti. Vieniems žmonėms šis procesas praeina lengvai, kitiems - sunkiau. Tai priklauso ne tik nuo to, kiek oda nualinta saulės, bet ir nuo žmogaus prigimties. Pvz., šviesios odos rusvaplaukiams ir strazdanotiems žmonėms užtenka visiškai nedaug pabūti saulėje, ir jie kaipmat pajaučia skaudžias pasekmes (pradedant intensyviai pleiskanojančia, sudirgusia oda ir baigiant pigmentinių dėmių bei apgamų atsiradimu).

Kad oda greičiau nupleiskanotų ir atsinaujintų ne taip skausmingai, geriausia pagalba - pilingas. Jo metu nuo odos paviršiaus pašalinamos suragėjusios ir atsilupusios odos pleiskanėlės. Jeigu pilingo priemonės, naudojamos namie, neefektyvios, patartina kreiptis į kosmetologijos kabinetą ar grožio saloną - ten bus pritaikytas gilesnius odos sluoksnius pasiekiantis pilingas.

Pigmentacija. Pigmentinių dėmių, strazdanų problema labai opi mūsų klimato juostai. Puiku, kad dabar galima pasitelkti didelę apsauginių kremų su UV spindulių nepraleidžiančiais filtrais įvairovę.

Jeigu žmogus turi polinkį į netolygų pigmento pasiskirstymą, jam saulės, kiek įmanoma reikėtų vengti. Kad oda nebūtų blyški, galima naudoti specialius kremus, suteikiančius odai pageidaujamo rusvo atspalvio. Toms moterims, kurių oda jautri, verčiau derėtų rinktis rusvinantį kremą negu soliariumą ar natūralią intensyvią saulę.

Jautri oda. Jautraus tipo, linkusi sausėti oda gali būti paveldima iš kartos į kartą. Tokią odą reikia kruopščiai prižiūrėti ir tausoti. Odai, kurios jautrumas nėra nuolatinis, o išryškėja tik po vasaros ir yra saulės įdegio liekamasis reiškinys, taip pat būtina padėti. Labai svarbu jos nesudirginti pernelyg intensyvia priežiūra. Kai oda po vasaros dar ilgokai pleiskanoja, lupinėjasi ir pan., jaunos moterys bei mergaitės nori šį procesą pagreitinti ir ima piktnaudžiauti pilingo preparatais (odos šveitikliais). Toks intensyvus, dažnesnis negu reikia pilingas smarkiai įjautrina odą. Ji ima “pykti” netgi ant įprastų, kasdien vartojamų kosmetikos priemonių. Moterys nebesupranta, kodėl, pvz., kremai, kurie anksčiau kuo puikiausiai tiko, efektyviai gaivino ir stangrino odą, staiga ėmė erzinti ir kelia alergiją.

Vis dėlto pasitarus su kosmetike ir nustojus piktnaudžiauti pilingu, pasitelkus į pagalbą odos raminamąsias kaukes (jos paprastai dedamos porą kartų per savaitę) bei kitas procedūras, jautrios odos problemą įmanoma išspręsti.

Tinkama odos apsauga, arba kodėl būtina atsisakyti kai kurių įprastų kosmetinės priežiūros taisyklių

Šaltą rudenį ar žiemą dienos metu reikia naudoti maitinamuosius, riebesnės sudėties kremus, o nakčiai - drėkinamuosius. Vasarą, priešingai - drėkinamuosius preparatus patartina naudoti dieną, o maitinamuosius - vakare. Šis principas teisingas tuo atveju, jeigu žmogus nemažai laiko šaltuoju metų periodu praleidžia lauke. Tačiau jei miesto moteris automobiliu važinėja į darbą, kur visą dieną išbūna šiltoje patalpoje, jos veido odos priežiūrai “žiemos taisyklė” netinka. Jeigu moteris žino, kad jos dienotvarkė bus tokia, kad teks ilgokai būti šaltame ore, odą tikslinga teptis riebesniu kremu. Jis suformuoja tvirtą hidrolipidinę plėvelę, padedančią apsaugoti odą nuo šalčio ir vėjo. Tačiau jeigu, kaip minėta, šaltuoju metų periodu daug laiko praleidžiama šiltose patalpose, veido odos priežiūra turėtų išlikti tokia kaip ir vasarą, t.y. iš ryto ją reikėtų tepti drėkinamuoju kremu, o nakčiai - maitinamuoju (naktį oda geriausiai rezorbuoja visus kreme esančius maitinamuosius komponentus).

Jei atsirado pleiskanojančių odos lopinėlių, tai signalas, kad odai ėmė stigti drėgmės. Ją sulaikyti padeda riebalai. Taigi teks naudoti riebesnės sudėties maitinamąjį kremą. Be to, būtina atidžiau peržvelgti savo gyvenseną ir pakoreguoti mitybą. Daržovės, vaisiai, pieno produktai, rupių miltų gaminiai ir pan. yra odos “draugai”. Todėl šiuos produktus būtina įtraukti į savo valgiaraštį. Patartina valgyti daug žuvies - joje esančios riebalų rūgštys lemia gerą odos išvaizdą, garantuoja gaivumą ir elastingumą.

Kremas pudra - patikima priemonė odos apsaugai stiprinti. Odą nuolat veikia žalingi aplinkos veiksniai (UV saulės spinduliai, vėjas, šaltis, oro kondicionieriai, tabako dūmai, įvairūs teršalai ir kt.). Kremo pudros sudėtyje yra apsauginių medžiagų (pigmentų, retinolio, vitamino E ir kt.). Jeigu moteris pripras kasdien naudoti kremą pudrą, odą galės patikimiau apsaugoti. Kremo pudros ant veido odos tepama tada, kai jau yra susigėręs vadinamasis makiažo pagrindas. Atsižvelgiant į veido odą, pagrindas gali būti įvairus: ir drėkinamasis, ir maitinamasis kremas. Derėtų įsidėmėti vieną gana paprastą taisyklę: jeigu veido oda riebi, ji pati išskiria pakankamą apsauginę hidrolipidinę plėvelę. Todėl makiažo pagrindo nebereikia. Užtenka tik kremo pudros.

Birią pudrą rekomenduojama naudoti toms veido odos zonoms, kurios yra riebios ir blizga. Be birios pudros, panaikinančios blizgesį, į pagalbą galima pasitelkti dar ir kitą analogišką kosmetinę priemonę - specialų kremą, formuojantį matinį odos paviršių. Šis kremas, tepamas ant riebių veido zonų, ne tik sudrėkina odą, bet ir tuo pačiu metu suteikia jai matinį paviršių. Kad visą dieną makiažas atrodytų nepriekaištingai, galima naudoti ir birią pudrą, ir matinį odos paviršių formuojantį kremą (kam kuri priemonė labiau tinka).

Kūno kaip ir veido odai reikia nemažai dėmesio

Ruduo - tai metas, kai žmogaus kūnas imliausias kūno priežiūros procedūroms bei su jomis susijusioms naujovėms. Kosmetikos salonuose galima pasinaudoti kūno priežiūrai skirtomis įvairiomis mineralinėmis kaukėmis su jūros vandeniu ir dumbliais. Juos naudojant galima padėti pačių įvairiausių problemų kamuojamai odai. Oda, esanti dvasinių būsenų ir emocijų atspindys, taip pat patvirtina, kad ruduo - depresijų metas (tampa nelygi, blyški, sparčiau raukšlėjasi ir pan.). Todėl mineralinės kaukės šiuo metų laiku - savotiška “greitoji pagalba“. Po šių kaukių kurso išvalyta, prisotinta įvairių mineralų ir vitaminų oda greičiau atsigauna - tampa minkštesnė, švelnesnė, o nuotaika - giedresnė.


"Sveikas žmogus"

  • Bendraukime

    PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ
    Ir gaukite 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui

    Prenumeruoti